Nauka angielskiego

ANGIELSKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH!

– do odwołania stanu  epidemii nauka  tylko online

 Sytuacja jest, jaka jest – więc mam dla Państwa gratkę.

Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami – a jest tego sporo. Od lat tłumaczę spotkania biznesowe, konferencje i oczywiście dokumentację w firmach o najróżniejszej specyfice biznesowej więc z przyjemnością poprowadzę Wam indywidualne lub grupowe zajęcia w tym zakresie.

Poza hands-on experience in business, mogę zaproponować szeroki i (ewentualnie) głęboki wybór tematów do rozmów, bo z racji tłumaczeń pisemnych zaznajomiłam się z wieloma dziedzinami wiedzy – a poza tym wybór materiałów do nauki języka dostępnych na Internecie jest bardzo atrakcyjny.

Angielskiego uczę od ponad trzydziestu lat. Jakby nie było – ukończyłam filologię angielską, a to  kierunek pedagogiczny – przynajmniej za moich czasów tak było. Choć skupiam się na tłumaczeniach, to od nauczania bynajmniej się nie odżegnuję.  Lubię pracować ze zmotywowanymi osobami, którym zależy na zdobyciu i poszerzeniu umiejętności językowych.

Moim prywatnym konikiem (o hobby horses pisano już w 15 wieku, wiecie?) jest odblokowywanie aktywnego używania angielskiego u osób, które dobrze znają język, ale mają kłopoty z posługiwaniem się nim na żywo. Wiele razy mi się to udało i zawsze ogromnie mnie to cieszy. Znam mechanizmy psychologiczne tego zjawiska i potrafię zastosować odpowiednie podejście.

Ostatnia grupa moich uczniów to młodzież ucząca się języka w szkole. Gdy nauczyciel ma w klasie dwadzieścia parę osób, to choćby był niezwykle utalentowany i zmotywowany, pojedynczej osobie może poświęcić niewiele ponad minutę (odliczając sprawy organizacyjne). Nauczy słownictwa i gramatyki, ale uczniowie mają bardzo ograniczone możliwości aktywnego posługiwania się językiem. Pomagam wypełnić tę lukę.

A więc do rzeczy:

DLA KOGO?

Dla wszystkich! A szczególnie dla tych, którzy

  •  znają język w piśmie ale blokują się przy mówieniu
  •  chcą podszkolić Business English
  •  chcą przygotować się do rozmowy o pracę po angielsku
  •  uczą się w szkole ale potrzebują więcej kontaktu z językiem
  • chcą się rozwijać językowo.

JAK?

Ciekawie, z poczuciem humoru, przy zastosowaniu różnorodnych materiałów i metod dostosowanych do potrzeb użytkownika.

Indywidualnie lub w grupach do 3 osób, na Skype lub Whatsapp. O umówionej godzinie czekam online, Państwo się dołączają.

GRAMATYKA?

Tak, ale w sposób, który nie przeszkadza w mówieniu. Mam swoje sposoby, szczególnie na trzecią osobę liczby pojedynczej czasu teraźniejszego, bezokolicznik z czasownikami modalnymi, czas przeszły nieregularny i aspekt perfektywny różnych czasów – ale zależy mi na tym, żebyście czuli się pewnie już od pierwszego dnia rozmowy, więc nie będę się nad Wami pastwić, tylko wprowadzać poprawki stopniowo i bezboleśnie. Bardziej drastyczne środki w rodzaju ćwiczeń i powtórzeń tylko na wyraźnie żądanie, na przykład przed testami w szkole.

A JEŚLI NIE LUBIĘ MÓWIĆ?

Mogę przemawiać do Ciebie przez godzinę, ale czy na pewno tego chcesz? Zacznij się odzywać na swój ulubiony temat – podrzucę słówka, pomogę wybrnąć gdy się zaplączesz. Dla mnie nie jest ważne o czym mówisz i co mówisz (w ogólnie przyjętych granicach), ważne żebyś mówił/a w ogóle. Wtedy w mózgu tworzą się nowe połączenia neuronowe pozwalające czynnie posługiwać się językiem.

KIEDY?

Proszę o kontakt przez FB lub Messenger (użytkownik Kasia Preiskorn) albo o telefon 507 134 757 – umówimy się na konkretną godzinę

PŁATNOŚĆ?

Przed lekcją/po lekcji tego samego dnia, wpłata na konto. Oczywiście, osoby które nie wpłacą w terminie będą miały tę jedną lekcję dwa razy – pierwszy i ostatni.

CENA?

Na czas epidemii promocyjna:

  • 60 zł za lekcję indywidualną,
  • 40 zł za grupową – grupy organizujecie Państwo sami.

Możliwość otrzymania faktury – prowadzę działalność gospodarczą.

WYMAGANIA TECHNICZNE:

MInimalne: Sprzęt z hulającym Skype lub WhatsApp,  Google Docs.